Warsztaty i seminaria

CZTERODNIOWY LUB DWUDNIOWY WYJAZD Z JOGĄ

Serdecznie zapraszamy na czterodniowy lub dwudniowy warsztat wg systemu Joga w Życiu Codziennym

JOGA - Jak radzić sobie ze stresem.
 
28.09 – 02.10.2022 /środa - niedziela/
lub 
30.09 – 02.10.2022 /piątek - niedziela/
 
🍀 12 % całego przychodu z wyjazdu przeznaczone będzie na pomoc potrzebującym, ludziom, zwierzętom oraz naturze.
 
 
                
Codziennie 2 sesje asan (ćwiczeń fizycznych) m.in. jogi dla kręgosłupa, jogi klasycznej i pranajamy (ćwiczeń oddechowych) plus trzecie zajęcia, głęboka antystresowa relaksacja (joganidra – więcej o tej starożytnej praktyce można przeczytać poniżej) lub medytacja oraz dla chętnych filozofia jogi, starożytna mądrość jogi m.in., czym jest joga, jaki jest cel praktyki, wiedza o czakrach (centrach energetycznych), nada joga (joga dźwięku) oraz śpiewanie lub słuchanie mantr, kirtanów i bhajanów itp.
„Joga w życiu codziennym” oferuje kompleksowy system technik, praktyk i metod przy pomocy, których osiągamy zdrowie fizyczne, psychiczne, społeczne i duchowe. W dzisiejszych czasach ogromny stres i napięcia nakładają się na prawie każdą dziedzinę życia. Metody jak osiągnąć wewnętrzny spokój i uwolnić napięcia są niezbędne do utrzymania dobrego samopoczucia i zdrowia ciała, umysłu i duszy.
Właśnie pod tym względem system ten daje nam narzędzia, dzięki którym możemy pomóc samym sobie. Współczesny świat wymaga od nas jeszcze większego zaangażowania w pracę nad sobą, abyśmy mogli utrzymać i wzmocnić połączenie z naszą wewnętrzną boską naturą. "Joga w życiu codziennym" ukazuje nam do tego drogę, dostosowaną do czasów współczesnych, a jednocześnie nietracącą oryginalności i efektu starożytnych nauk jogi.
"Joga w życiu codziennym" jest dobra dla osób w każdym wieku i dowolnej fizycznej kondycji, zarówno dla początkujących jak i dla tych, którzy chcą pogłębić swoją praktykę jogi.
Mała kameralna grupa: max 14 osób. Cały teren ośrodka do naszej dyspozycji.
Zapraszamy wszystkich miłośników jogi, również osoby początkujące 🙂
                
 
WYŻYWIENIE: zdrowe, lekkie wegańskie posiłki sprzyjające praktyce jogi, 3 posiłki dziennie, śniadanie, obiad, kolacja..
 
                      
Miejsce: Poza Schematem
Poza Schematem to inspirująca, otwarta przestrzeń – tradycyjny a jednocześnie nowoczesny 100-letni drewniany, cudowny dom / przeniesiony z Podlasia /, znajdujący się 40 km od centrum Warszawy z ciszą natury dookoła, tworzony przez gospodarzy z pasją i miłością. Trzy kondygnacje wyłącznie dla nas: pierwsza to przeszklona sala warsztatowa z ogrzewaną podłogą, kominkiem, widokiem na staw i las oraz sypialnia dla 3 osób, druga to wspólna przestrzeń z kanapami i kominkiem, wraz z kuchnią i dużym stołem do wspólnych posiłków i rozmów oraz trzecia to strych, na którym mieści się wspólna, piękna sypialnia z wydzielonymi do spania przestrzeniami dla 3/4/5 osób, do dyspozycji mamy też kilka łazienek z 6 toaletami, 6 umywalkami i 4 prysznicami. Wokół domu - swoboda łąk i pól, nieskazitelność wód, energia lasu, dzikie i spokojne miejsce, który sprawia, że z łatwością można poczuć jedność ze swoją prawdziwą naturą.
https://www.facebook.com/pozaschematem-102748318548620
https://www.instagram.com/poza.schematem/ 
Poza Schematem, 05-190 Nuna
 
   
                
 
Przykładowy plan pełnego dnia:
Wyjazd rozpoczyna się w środę lub w piątek wieczorem o 18:00 a kończy obiadem w niedzielę około 13:00.
8.00 - joga zdrowy kręgosłup, ćwiczenia oddechowe pranajama
9.15 - śniadanie
11.30 - joga klasyczna asany, ćwiczenia oddechowe pranajama
13.30 - obiad
Przerwa
16.30 – śpiewanie lub słuchanie Mantr, Kirtanów i Bhadżanów / m.in. z bębnem 🙂 /, filozofia jogi itp. (dla chętnych)
18.00 - kolacja
19.30 – Medytacja lub Joganidra
Joga nidra czyli inaczej sen jogina, albo psychiczny sen to subtelna, starożytna technika wywodząca się z jogi i służąca do osiągnięcia stanu głębokiego relaksu. Ta antystresowa relaksacja, polegająca między innymi na skanowaniu ciała, ma ostatecznie prowadzić do duchowej wewnętrznej transformacji. Dzięki niej możemy przenikać do najgłębszych poziomów naszej świadomości i połączyć się z wyższą świadomością, która jest w nas i dzięki temu rozpuszczać nasze wewnętrzne blokady, lęki, kompleksy itp. W joganidre pracujemy również z tzw. Sankalpą, pozytywnym postanowieniem czy życzeniem, które chcemy spełnić w naszym życiu. Po joga nidrze z jednej strony czujemy się rozluźnieni, oczyszczeni i odświeżeni emocjonalnie, psychicznie i fizycznie a z drugiej strony mamy dużo nowej energii do działania. Wykonuje się ją na leżąco. Trwać będzie od półgodziny do godziny.
 
 
                
 
 
...........................................................................................................................................
Prowadzi SWAMI JAYADEVI MATA /Joanna Bierska/, mniszka i nauczycielka jogi wg systemu Joga w Życiu Codziennym z wieloletnim doświadczeniem i praktyką.
 
 

Praktykuję jogę od 1998 roku, wtedy też spotkałam po raz pierwszy swojego Mistrza Vishwaguru Paramhans Swami Maheshwaranandę, znanego na świecie autora systemu "Yoga in Daily Life" /Joga w Życiu Codziennym/. Zaczęłam regularnie uczęszczać na Międzynarodowe Seminaria Jogi prowadzone przez samego Mistrza oraz innych nauczycieli, fizjoterapeutów i rehabilitantów, które odbywały się w Indiach, Czechach, Austrii, na Węgrzech i na Słowacji.

W 2001 roku zdałam egzamin nauczycielski i otrzymałam Międzynarodowy Certyfikat uprawniający do prowadzenia zajęć jogi w tym systemie.

Na początku uczyłam jogi studentów na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie a po przeprowadzeniu się do Warszawy zaczęłam prowadzić zajęcia w różnych centrach jogi / m.in. w Joga Klubie, obecnie również w Samadhi Joga i Centrum Joga /, salonach piękności, firmach / m.in. dla pracowników Ikea, Alior Banku /, klubach, jak również dla chorych na stwardnienie rozsiane.

W lipcu 2021 r. przyjęłam sannyas dikshę / inicjacja do starożytnego zakonu swamich/ i zostałam mniszką. Podczas tej tradycyjnej wedyjskiej świętej ceremonii ognia, która odbyła się w pięknej yagya shali w Mahaprabhu Dip Ashramie w Strilkach /Czechy/ otrzymałam tytuł i imię Swami Jayadevi Mata Puri, spełniając od dawna żywione pragnienie pełnego oddania się życiu duchowemu, którego esencją jest Seva / Karma Joga / dla swojej Linii Mistrzów i całego świata.  Była to pierwsza tego typu inicjacja w Europie.

Joga jest dla mnie otwieraniem serca na bezwarunkową miłość, to świadomość i mądrość, które można poszerzać całe życie, więc nadal kształcę się, praktykuję i uczęszczam na seminaria Jogi odbywające się głównie w Europie, ale również i w Indiach.

W 2013 roku wraz z przyjaciółmi i uczniami Vishwagurujiego założyliśmy Stowarzyszenie Joga w Życiu codziennym, poprzez które, między innymi, zapraszani są do Polski nauczyciele jogi z całego świata oraz organizowane są warsztaty i seminaria.

......................................................................................................................................

KOSZT WYJAZDU:
Cztery dni: 1550 zł za osobę w cenę wliczone są wszystkie zajęcia, posiłki i noclegi
Dwa dni: 1100 zł za osobę w cenę wliczone są wszystkie zajęcia, posiłki i noclegi 
 
/potwierdzeniem rezerwacji jest wpłacenie zaliczki 200 zł osobiście lub na konto/
..................................................................................................................
ZGŁOSZENIA:
Z oczywistych względów na wyjazd zapraszamy osoby tylko w pełni zdrowe.
Zgłoszenia przyjmujemy chronologicznie, potwierdzeniem rezerwacji jest wpłacenie zaliczki.
Tel.: 509 201 561 (jeśli nie odbieram proszę wysłać wiadomość na WhatsApp lub Messenger )
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uwaga: Ilość miejsc ograniczona, dlatego o udziale w wyjeździe będzie decydować kolejność zapisów !
Zapraszam i czekam na Was! 🙂