Warsztaty i seminaria

WEEKENDOWY WYJAZD Z JOGĄ

Serdecznie zapraszam na weekendowy wyjazd z jogą wg systemu Joga w Życiu Codziennym!

JOGA – HARMONIA CIAŁA, UMYSŁU I DUSZY.

 

 21-23 lipca 2023 / piątek - niedziela /

 

           

*Praktyka fizyczna: Asany,  m.in. joga dla kręgosłupa, joga klasyczna oparta na starożytnej wiedzy pochodzącej z samego źródła od himalajskich Joginów.
*Praktyka oddechowa: Pranajamy, nauka pełnego jogowego oddechu, kontrolowanie przepływu energii w ciele
*Praktyka mentalna: głęboka antystresowa relaksacja Joganidra (więcej o tej starożytnej praktyce można przeczytać poniżej), Medytacje
*Teoria:  dla chętnych filozofia jogi, starożytna mądrość jogi m.in.: duchowy cel praktyki jogi, czym jest joga, joga jako praktyka poszerzająca świadomość co w praktyce oznacza odejście od nieprzyjemnych, negatywnych emocji obciążonych strachem i lękiem do bardziej przyjemnych uczuć radości, lekkości i spokoju.
*Praca z dźwiękiem, która prowadzi do otwarcia czakry serca, nada joga (joga dźwięku) oraz śpiewanie lub słuchanie mantr, kirtanów i bhajanów itp.
„Joga w Życiu Codziennym” oferuje kompleksowy system technik, praktyk i metod, przy pomocy których osiągamy zdrowie fizyczne, psychiczne, społeczne i duchowe. W dzisiejszych czasach ogromny stres i napięcia nakładają się na prawie każdą dziedzinę życia. Metody jak osiągnąć wewnętrzny spokój i uwolnić napięcia są niezbędne do utrzymania dobrego samopoczucia i zdrowia ciała, umysłu i duszy.
Właśnie pod tym względem system ten daje nam narzędzia, dzięki którym możemy pomóc samym sobie. Współczesny świat wymaga od nas jeszcze większego zaangażowania w pracę nad sobą, abyśmy mogli utrzymać i wzmocnić połączenie z naszą wewnętrzną boską naturą. „Joga w Życiu Codziennym” ukazuje nam drogę do tego, co Nieskończone, jest ona dostosowana do czasów współczesnych, a jednocześnie nie traci oryginalności i efektu starożytnych nauk jogi.

Wszystkie zajęcia są dostosowany do potrzeb człowieka z zachodu. Praktyka jest prowadzona tak, aby miała formę świadomej aktywnej medytacji, jest treningiem uważności i koncentracji, które uwalniają nasz umysł z niepotrzebnych myśli, stresu, niepokoju i lęków. Dzięki temu zmienia się, jakość naszego życia, otwieramy się na doświadczanie większego spokoju i szczęścia oraz stajemy się zdrowsi fizycznie. 

"Joga w Życiu Codziennym" jest dobra dla ludzi w każdym wieku i dowolnej fizycznej kondycji, zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy chcą pogłębić swoją praktykę jogi.

Wschodnia filozofia – i joga – uczą, że prawdziwe szczęście, bezwarunkową miłość i radość możemy odnaleźć tylko w sobie, w swojej duszy. Joga pomaga nam połączyć się z Wyższą Kosmiczną Świadomością, Boskością, która jest w nas pod postacią Mądrości i Miłości, a w zaufaniu do Siebie i Wyższego „Ja” budzi się najlepsza wersja nas, ponieważ gdy odchodzi cały lęk, stajemy w pełni tym, kim jesteśmy.

"Jeśli masz pewność siebie i zaufanie do siebie wygrywasz! Pewność siebie jest jak słońce, które sprawia, że kwitną kwiaty. Dajesz sobie ogromny prezent, kiedy akceptujesz siebie takim/ą, jakim/a jesteś i uważasz, że jesteś wartościowy/a. Tylko w ten sposób możesz w pełni rozwinąć swój potencjał".
Swami Shanti

"Medytacja nie jest 'zagubieniem się' ani marzeniem. Medytacja polega na odnalezieniu siebie i przebudzeniu. Tak po prostu".
Mahamandaleshwar Swami Vivek Puri

 

                        

WYŻYWIENIE: zdrowe, lekkie wegańskie i laktowegetariańskie posiłki sprzyjające praktyce jogi, śniadanie, obiad, kolacja.. ośrodek korzysta z lokalnych produktów, z własnej plantacji lub kupuje produkty, warzywa od rolników.

 
          

MIEJSCE: Casa Esmeralda

https://www.facebook.com/slowlifecasaesmeralda/?ti=as

Jest prywatnym, niekomercyjnym, kameralnym uzdrowiskiem i centrum medytacyjnym, dedykowanym pracy nad zdrowiem ducha, ciała i umysłu.
Są tu 3 hektary przestrzeni, zarezerwowanej wyłącznie dla grupy, nie ma wokół sąsiadów. Posiadłość mieści się 200 m od lustra rzeki, która latem odsłania piękną, piaszczystą łachę, gdzie można się kąpać. Ośrodek jest otoczony zewsząd drzewami.
Dysponuje sauną, jacuzzi na drewno i miejscem na ognisko. Miejsce tworzone z miłością i szacunkiem dla przyrody, (jest nawet własna studnia). Znajduje się na terenie chronionym przyrodniczo. Mieszkają tutaj też 3 psy i 2 koty:)
Wspaniałą atrakcją jest również to, że zajęcia odbywać się będą w Jurcie.

Miejsce znajduje się 53 km od Warszawy.

Adres: Zdziarka 43a, 09-150 Zdziarka /Dokładny adres z opisem jak dojechać wysyłam w mailu informacyjnym przed wyjazdem, gdyż JPS nie jest wystarczający/
             

SPANIE
Czekają na was pokoje 2 osobowe w Casa Esmeralda House, 5 osobowe studio (100 ) Casa Esmeralda Loft z tarasem i aneksem kuchennym, oraz 5 osobowy domek Casa Paloma.


Link do ośrodka na fecebooku: https://www.facebook.com/slowlifecasaesmeralda

 
             

Program:

Wyjazd rozpoczyna się w piątek wieczorem o 18:00 kolacją, a kończy w niedzielę obiadem około 13:30. Po kolacji już pierwsze zajęcia jogi...

Przykładowy plan pełnego dnia:

8.00 - joga zdrowy kręgosłup, ćwiczenia oddechowe pranajama
9.15 - śniadanie
11.30 - joga klasyczna asany, ćwiczenia oddechowe pranajama
13.30 - obiad
Przerwa
16.30 – śpiewanie lub słuchanie Mantr, Kirtanów i Bhadżanów / m.in. z bębnem :) /, filozofia jogi itp. (dla chętnych)
18.00 - kolacja
19.30 –  Joganidra lub Medytacja

JoganidraJoganidra: czyli inaczej sen jogina, albo psychiczny sen to subtelna, starożytna technika wywodząca się z jogi i służąca do osiągnięcia stanu głębokiego relaksu ciała i umysłu oraz pozwalająca nam świadomie spać i śnić. Ta antystresowa relaksacja, polegająca między innymi na skanowaniu ciała, ma ostatecznie prowadzić do duchowej wewnętrznej transformacji. Jest to technika medytacyjna, którą wykonuje się na leżąco, prowadząca do poznania siebie i pozbycia się problemów, lęków, blokad, kompleksów, które tkwią w naszej nieświadomości i podświadomości. Prowadzi do głębokiego relaksu całego ciała, wycisza przepływ myśli i równoważy nasze emocje. W joganidrze pracujemy również z tzw. Sankalpą, pozytywnym postanowieniem, intencją czy życzeniem, które chcemy spełnić czy zrealizować w naszym życiu. Po Joganidrze z jednej strony czujemy się rozluźnieni, oczyszczeni i odświeżeni emocjonalnie, psychicznie i fizycznie a z drugiej strony mamy dużo nowej energii do działania.

Regularna praktyka Joganidry przynosi liczne korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Pomaga stawić czoła wyzwaniom dnia codziennego, poprawia jakość snu, zwiększa koncentrację i kreatywność oraz wzmacnia stabilność emocjonalną. Przypomina nam, że zawsze obecny jest w nas głęboki spokój i wewnętrzna błogość.

Prowadzi SWAMI JAYADEVI MATA /Joanna Bierska/, mniszka i nauczycielka jogi wg systemu Joga w Życiu Codziennym z wieloletnim doświadczeniem i praktyką.


Na Facebooku: https://www.facebook.com/joannajayadevi.bierska/

         

Praktykuję jogę od 1998 roku, wtedy też spotkałam po raz pierwszy swojego Mistrza Vishwaguru Paramhans Swami Maheshwaranandę, znanego na świecie autora systemu "Yoga in Daily Life" /Joga w Życiu Codziennym/. Zaczęłam regularnie uczęszczać na Międzynarodowe Seminaria Jogi prowadzone przez samego Mistrza oraz innych nauczycieli, fizjoterapeutów i rehabilitantów, które odbywały się w Indiach, Czechach, Austrii, na Węgrzech i na Słowacji. W 2001 roku zdałam egzamin nauczycielski i otrzymałam Międzynarodowy Certyfikat uprawniający do prowadzenia zajęć jogi w tym systemie.

Na początku uczyłam jogi studentów na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, a po przeprowadzeniu się do Warszawy zaczęłam prowadzić zajęcia w różnych centrach jogi / m.in. w Joga Klubie, obecnie również w Samadhi Joga i Centrum Joga /, salonach piękności, firmach / m.in. dla pracowników Ikea, Alior Banku /, klubach, jak również dla chorych na stwardnienie rozsiane.

W lipcu 2021 r. przyjęłam sannyas dikshę / inicjacja do starożytnego zakonu swamich/ i zostałam mniszką. Podczas tej tradycyjnej wedyjskiej świętej ceremonii ognia, która odbyła się w pięknej yagya shali w Mahaprabhu Dip Ashramie w Strilkach /Czechy/ otrzymałam tytuł i imię Swami Jayadevi Mata Puri, spełniając od dawna żywione pragnienie pełnego oddania się życiu duchowemu, którego esencją jest Seva / Karma joga - joga bezinteresownego działania / dla swojej Linii Mistrzów i całego świata. Była to pierwsza tego typu inicjacja w Europie.

Joga jest dla mnie otwieraniem serca na bezwarunkową miłość, to świadomość i mądrość, które można poszerzać całe życie, więc nadal kształcę się, praktykuję i uczęszczam na seminaria Jogi odbywające się głównie w Europie, ale również i w Indiach. W 2013 roku wraz z przyjaciółmi założyłam Stowarzyszenie Joga w Życiu codziennym, poprzez które między innymi zapraszani są do Polski nauczyciele jogi z całego świata.

KOSZT WYJAZDU:

Weekend: 1000 zł za osobę

W cenę wliczone są wszystkie zajęcia, posiłki i noclegi, korzystanie z jurty itd /potwierdzeniem rezerwacji jest wpłacenie zaliczki 200 zł osobiście lub na konto/

ZGŁOSZENIA:

Z oczywistych względów na wyjazd zapraszamy osoby tylko w pełni zdrowe.

Zgłoszenia przyjmujemy chronologicznie, potwierdzeniem rezerwacji jest wpłacenie zaliczki.
Tel.: 509 201 561 (jeśli nie odbieram, proszę wysłać wiadomość na WhatsApp lub Messenger )
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga: Ilość miejsc ograniczona, dlatego o udziale w wyjeździe będzie decydować kolejność zapisów !

           

DOJAZD:Samochodem. Jeśli ktoś nie posiada, i nie uda się do kogoś podłączyć, można też pociągiem / do Modlina lub Nowego Dworu Mazowieckiego a stamtąd taksówką/ lub autobusem w kierunku Płocka, wysiada się w Czerwińsku nad Wisłą, a stamtąd istnieje możliwość odbioru samochodem. Dokładny adres z opisem jak dojechać wysyłam w mailu informacyjnym przed wyjazdem, gdyż jak już wspomniałam JPS nie jest wystarczający.

Zapraszam i czekam na Was! ?