Stegny i Imielin w Warszawie

ZAJĘCIA JOGI NA STEGNACH:

Zespół Szkół Integracyjnych
ul. Św. Bonifacego 10,
Stegny. Warszawa
.

Zajęcia w poniedziałki
odbywają się w małej salce 
gimnastycznej na parterze -
poniżej szczegółowe
informacje.

Po wejściu do budynku
szkoły należy skręcić w
prawo.

Dokładne informacje
można uzyskać na portierni.

Dojazd: 

Samochodem: parkowanie
samochodu jest możliwe
na parkingu 
przy szkole.

Autobusem: przystanek
"Stegny" .

Linie:108 148 185
187 189 501 

Dojazd można sprawdzić
na stronie ZTM Warszawa

ZAJĘCIA JOGI NA IMIELINIE:

Klub Mistrzów
ul. Szolc-Rogozińskiego 4,
Wchodzi się na 1 piętro,
po zewnętrznych schodach, 
klub znajduje
się nad Pocztą Polską. 

Zajęcia we wtorki i piątki
odbywają się w 
Sali Mandala.
http://klubmistrzow.pl/galeria-2/ 
poniżej szczegółowe
informacje.

Dojazd: 

Samochodem: parkowanie
samochodu jest możliwe 
od strony
ul. Cynamonowej, 
na osiedlu
lub od strony
ul. Rosoła przy Szkole
Przymierza Rodzin.

Metrem: 8 min pieszo od
Metra Imielin 
można też 
podjechać autobusem.

Autobus:

1. przystanek
"Szolc-Rogozińskiego" 

Linie: 136 , 217 , 263

2. przystanek
"Grzegorzewskiej"

Linie: 166, 179, 319

Dojazd można sprawdzić
na stronie ZTM Warszawa

Co zabrać na zajęcia:
Wygodny strój do ćwiczeń
(dres lub inny) niekrępujący
ruchów i umożliwiający
swobodne oddychanie.

Matę do ćwiczeń
(w przypadku jej nieposiadania
są na miejscu)
Poniżej grafik i cennik.

szkola stegny

 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dni i godziny zajęć | aktualizacja 28/09/2023 r.
 
Uwaga! Tabelki z godzinami zajęć, jak i z cenami można na komórce przesuwać!
 PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela

STEGNY:

1.) 19:30 - 21:00

Joga klasyczna z elementami jogi dla kręgosłupa

 prowadzi: Swami Jayadevi Mata /Asia/


IMIELIN:

1.) 18:00 - 19:10
 Joga klasyczna z elementami jogi dla kręgosłupa

2.) 19:30-20:30

Joga na stres /więcej info poniżej/ 

 prowadzi: Swami Jayadevi Mata /Asia/

 

 

 

IMIELIN:

1.) 19:30 - 20:40 

Joga klasyczna z elementami jogi dla kręgosłupa

 prowadzi: Swami Jayadevi Mata /Asia/ 


 -  -
               

Prowadzą certyfikowani nauczyciele jogi wg Systemu Joga w Życiu Codziennym: Swami Jayadevi Mata  /Joanna Bierska/ lub w zastępstwie: Mateusz Gajewski i Nina Jackowska. Poniżej więcej informacji o nauczycielach. 

Zapisy:    
Bardzo proszę o informację tekstową smsem, messenjerem, whatsappem, tylko za pierwszym razem (gdy się przychodzi pierwszy raz) z potwierdzeniem swojego przyjścia, w informacji proszę wpisać również swój adres mailowy. Można się zapisać również mailowo.

Swami Jayadevi Mata
/Asia/: 0048 509201561 

Opis zajęć:

1.) Joga klasyczna z elementami jogi dla kręgosłupa wg systemu Joga w Życiu Codziennym:
Zajęcia w poniedziałki, wtorki i piątki to klasyczna joga, oparta na starożytnej wiedzy pochodzącej z samego źródła od himalajskich Joginów. Bazą każdych zajęć jest system ASAN /ćwiczeń fizycznych, pozycji/, PRANAJAM / ćwiczeń oddechowych/, RELAKSACJI dostosowany do potrzeb człowieka z zachodu.

Praktyka jest prowadzona tak, aby miała formę świadomej aktywnej medytacji, jest treningiem uważności, koncentracji i relaksacji, które uwalniają nasz umysł z niepotrzebnych myśli, stresu i niepokoju. Dzięki temu zmienia się jakość naszego życia, otwieramy się na doświadczanie większego spokoju i szczęścia oraz stajemy się zdrowsi fizycznie. Likwidowanie stresu i napięć pomaga nam zwalczać nerwowość oraz bezsenność, rozwijać wiarę w siebie, koncentrację i wydajność a przede wszystkim podwyższa jakość naszego życia.

Jest to również program ćwiczeń przeciwko bólom pleców, opracowany na podstawie wieloletniej współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy autorem systemu Joga w Życiu Codziennym Paramhans Swami Maheshwaranandą a zachodnimi lekarzami i fizjoterapeutami. Jest on cennym połączeniem wiedzy zachodniej z wiedzą i mądrością wschodu.

"Joga w życiu codziennym" jest dobra dla ludzi w każdym wieku i dowolnej fizycznej kondycji, zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy chcą pogłębić swoją praktykę jogi.

2.) Joga na stres wg systemu Joga w Życiu Codziennym:

Przewlekły stres powoduje powstawanie napięć w ciele, które skutkują bólem, zaburzają oddech oraz pracę układu hormonalnego. Mogą być także przyczyną wielu chorób.
Na zajęciach poznajemy techniki relaksacyjne, które uczą nas, jak skutecznie radzić sobie ze stresem i odzyskać utracone poczucie harmonii. Wykorzystamy narzędzia, jakie daje nam joga: asany (pozycje), pranajamę (oddech), relaksację (joganidrę), mantrę (dźwięk), aby, na poziomie ciała, uwolnić się od napięcia, na poziomie duchowym - umożliwić przepływ zablokowanej energii, a na poziomie umysłowym - uspokoić myśli, przestać się zamartwiać, odzyskać dobre samopoczucie, wewnętrzną równowagę oraz wysoki poziom koncentracji i uważności.

Joganidra: czyli inaczej sen jogina albo psychiczny sen to subtelna, starożytna technika wywodząca się z jogi i służąca do osiągnięcia stanu głębokiego relaksu ciała i umysłu oraz pozwalająca nam świadomie spać i śnić. Ta antystresowa relaksacja, polegająca między innymi na skanowaniu ciała, ma ostatecznie prowadzić do duchowej wewnętrznej transformacji. Jest to technika medytacyjna, którą wykonuje się na leżąco, prowadząca do poznania siebie i pozbycia się problemów, lęków, blokad, kompleksów, które tkwią w naszej nieświadomości i podświadomości. Prowadzi do głębokiego relaksu całego ciała, wycisza przepływ myśli i równoważy nasze emocje. W joganidrze pracujemy również z tzw. Sankalpą, pozytywnym postanowieniem, intencją czy życzeniem, które chcemy spełnić czy zrealizować w naszym życiu. Po Joganidrze z jednej strony czujemy się rozluźnieni, oczyszczeni i odświeżeni emocjonalnie, psychicznie i fizycznie a z drugiej strony mamy dużo nowej energii do działania.

Regularna praktyka Joganidry przynosi liczne korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Pomaga stawić czoła wyzwaniom dnia codziennego, poprawia jakość snu, zwiększa koncentrację i kreatywność oraz wzmacnia stabilność emocjonalną. Przypomina nam, że zawsze obecny jest w nas głęboki spokój i wewnętrzna błogość.

CENNIK:

UWAGA ! Karnety kupowane na Stegnach i Imielinie różnią się cenami, lecz bez względu na to, gdzie karnet zostanie zakupiony, obowiązuje on w obu lokalizacjach. 

Zajęcia są płatne na miejscu gotówką / możliwość płatności również przelewem/.

Uwaga! Tabelki z godzinami zajęć, jak i z cenami można na komórce przesuwać!

 Ilość zajęć w karnecieCena pojedynczego zajęcia w KarnecieCena karnetu

Wejście jednorazowe
Stegny/ Imielin

 40 zł/45 zł 40 zł/45 zł
 4 zajęcia do wykorzystania w ciągu 4 tygodni /Stegny/ 32,50 zł  130 zł 
     

4 zajęcia do wykorzystania w ciągu 5 tygodni /Stegny/ 

35 zł 140 zł

4 zajęć do wykorzystania w ciągu 4 tygodni /Imielin/

 

6 zajęć do wykorzystania w ciągu
4 tygodni /Imielin/

 

zajęć do wykorzystania w ciągu
4 tygodni /Imielin/

37,50 zł

 

33,33  zł 

 

 

28,75 zł

 

150 zł

 

200  zł 

 

 

230  zł 

 

Uczęszczając na zajęcia jogi wg Systemu Joga w Życiu Codziennym, wspierasz następujące projekty :)

WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKTACH: 
https://www.omashram.com/projects

Nasi nauczyciele:

SWAMI JAYADEVI MATA   /JOANNA BIERSKA/
mniszka i nauczycielka jogi i medytacji z 25-letnim doświadczeniem i praktyką.

              

Na Facebooku: 
https://www.facebook.com/joannajayadevi.bierska/

Swami Jayadevi Mata jest wieloletnim uczniem Mistrza Jogi Vishwaguru Paramhans Swamiego Maheshwaranandy, znanego na świecie autora systemu "Yoga in Daily Life" /Joga w Życiu Codziennym/, który jest kontynuatorem starożytnej tradycyjnej Linii Mistrzów z Himalajów - Om Sri Alakhpuriji Siddha Peeth Parampara.

Od 1998 roku zaczęła regularnie uczęszczać na Międzynarodowe Seminaria Jogi prowadzone przez samego Mistrza oraz innych nauczycieli jogi, fizjoterapeutów i rehabilitantów, które odbywały się w Indiach, Czechach, Austrii, na Węgrzech i na Słowacji. W 2001 roku zdała egzamin nauczycielski i otrzymała Międzynarodowy Certyfikat uprawniający do prowadzenia zajęć jogi w tym systemie.

Na początku uczyła jogi studentów na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, a po przeprowadzeniu się do Warszawy zaczęła prowadzić zajęcia w różnych centrach jogi / m.in. w Joga Klubie, Samadhi Joga a obecnie również w Centrum Joga, Przystanku jogi/, salonach piękności, firmach / m.in. dla pracowników Ikea, Alior Banku /, klubach, jak również dla chorych na stwardnienie rozsiane.

W lipcu 2021 r. przyjęła sannyas dikshę /inicjacja do starożytnego zakonu swamich/ i została mniszką. Podczas tej tradycyjnej wedyjskiej świętej ceremonii ogniowej, która odbyła się w pięknej Yagya Shali w Mahaprabhu Dip Ashramie w Strilkach /Czechy/ otrzymałam tytuł i imię Swami Jayadevi Mata Puri, spełniając od dawna żywione pragnienie pełnego oddania się życiu duchowemu, którego esencją jest Seva / Karma joga - joga bezinteresownego działania/ dla swojej Linii Mistrzów i całego świata. Była to pierwsza tego typu inicjacja w Europie.

Obecnie nadal kształci się, praktykuje i uczęszcza na seminaria jogi odbywające się głównie w Europie, ale również i w Indiach.

W 2013 roku wraz z przyjaciółmi i uczniami Vishwagurujiego założyła Stowarzyszenie Joga w Życiu Codziennym w Polsce, które w zakresie swoich działań zaprasza do Polski nauczycieli jogi z całego świata oraz organizuje warsztaty, seminaria i satsangi.

 

MATEUSZ GAJEWSKI

Jogę praktykuję od 2007 zgodnie z systemem „Joga w Życiu Codziennym”, którego Autorem jest Mistrz jogi Vishwaguru Paramhans Swami Maheshwaramanda.

Od początku swojej przygody z jogą uczęszcza na Międzynarodowe Seminaria Jogi  prowadzone przez swojego Mistrza oraz innych nauczycieli, fizjoterapeutów i rehabilitantów. W 2013 prowadzony przez nauczycielke jogi w Warszawie Joannę Bierską, zdał egzamin nauczycielski i otrzymał Międzynarodowy Certyfikat uprawniający do prowadzenia zajęć jogi w tym systemie. Specjalizuje się w jodze dla kręgosłupa.

Od wielu lat zgłębia wiedzę związaną z filozofią jogi, którą chętnie się dzieli. Współuczestniczy w organizacji warsztatów i wykładów z nauczycielami jogi z całego świata.

Możliwość indywidualnych zajęć jogi z nauczycielem: 

Mateusz: 0048 601338707 

Swami Jayadevi Mata  /Asia/: 0048 509201561 


Uwaga !!! Średnio co dwa tygodnie organizujemy Satsang /spotkanie, na którym medytujemy, śpiewamy Kirtany, Bhajany i Arati, słuchamy wykładów naszego Mistrza Paramhans Swamiego Maheshwaranandy lub czytamy literaturę związaną z duchowością i rozmawiamy na tematy rozwoju duchowego./ Jeśli chcesz dołączyć, zadzwoń pod numer 0048 509 201 561 żeby dowiedzieć się kiedy i gdzie odbywa się najbliższy Satsang.

Jeżeli chcesz być informowany o odbywających się warsztatach i seminariach "Jogi w życiu codziennym" zapisz się do newslettera (formularz poniżej).


Dodatkowe zajęcia wg systemu Joga w Życiu Codziennym: 

1.) Centrum Joga w Centrum Warszawy: 
Joga Zdrowy kręgosłup oraz Zarządzanie stresem Joga w Życiu Codziennym:
prowadzi Swami Jayadevi Mata /Joasia Bierska/

2.) Zajęcia dla osób chorych na Stwardnienie Rozsiane: 
POLSKIE TOWARZYSTWO STWARDNIENIA ROZSIANEGO Oddział Warszawski 
ul. Nowosielecka 12 
00-466 WARSZAWA 

tel.: (022) 831-00-76
       (022) 831-00-77

3.) Przystanek Jogi w Piasecznie

Joga w Życiu Codziennym: prowadzi Swami Jayadevi Mata